XXXIV Niedziela Zwykła
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata


1. Dzisiaj, na Mszy św. o g. 8.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny w naszych rodzinach. Do naszych domów tradycyjnie przyniosą je Siostry Urszulanki pracujące w naszej parafii. Nasze domy i serca niech będą otwarte dla Sióstr w duchu chrześcijańskiej miłości i wdzięczności za obecność w naszej parafii wypełnioną modlitwą, pracą, codzienną posługą w kościele. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na utrzymanie domu przy ul. Długojowskiej, w którym Siostry mieszkają. Za wszelką życzliwość i ofiary już teraz w imieniu Sióstr składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!
A oto plan roznoszenia opłatków w nadchodzącym tygodniu:
- poniedziałek (25.11.2019) – ulice: Lotnicza i Białostocka od  g. 15.00
- wtorek (26.11.2019) – ul. Kochanowskiego od g. 15.00;                                      
- środa (27.11.2019) – ul. Szczecińska od g. 15.00;
- czwartek (28.11.2019) – ul. Nałęczowska od g. 15.00;
- piątek (29.11.2019) – ulice: Kaszubska i Smolna od g. 15.00;
- sobota (30.11.2019) ul. Odrodzenia od g. 13.00.
    Program roznoszenia opłatków znajdziemy również w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

2. Również dzisiaj,  po Mszy św. wieczorowej, odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego, na które wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

3. W następną niedzielę, na Mszy św. o g. 11.30 dzieciom klas III przygotowującym się do I Komunii świętej zostaną poświęcone medaliki; po Mszy św. – spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III.

4. Również w następną niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wstawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

5. W ostatnim czasie, w październiku i w listopadzie, na konto parafialne wpłynęły cztery ofiary w łącznej wysokości 820 zł, natomiast w minionym tygodniu w kancelarii parafialnej zostały złożone dwie ofiary w łącznej wysokości 200 zł. Za te dary na potrzeby parafii składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

6. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny ze św. Janem Pawłem II na rok 2020;
- a także o tym, czy w Polsce jest przestrzegana wolność religijna?;
- oraz o prawdopodobnie najstarszym sanktuarium maryjnym w Europie.

Natomiast w Małym Gościu Niedzielny dodatek w postaci roratniego lampionu do samodzielnego złożenia;
- oraz o tym, co robić, aby dobrze przygotować się na Boże Narodzenie.

Są też do nabycia kalendarze na 2020 rok ze świętymi pełniącymi dzieła miłosierdzia w cenie 6 zł/egz.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Marian Wlazłowski z ul. Pomorskiej oraz śp. Aniela Rychlicka z ul. Długojowskiej, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, o g. 11.00. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg