I Niedziela Adwentu1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części: pierwsza – do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności,  a druga – od 17 grudnia, zwraca naszą uwagę na Boże Narodzenie.   W dni powszednie Adwentu, o g. 18.00 Roraty, czyli Msza św. wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w Roratach, szczególnie dzieci, które codziennie będą losowały figurkę Matki Bożej Niepokalanej, aby potem  na jedną dobę zabrać ją do domu. Będzie to piękna okazja do wspólnej rodzinnej modlitwy.

2. Z racji dzisiejszej, pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą  o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w pierwszy czwartek o g. 17.30 nabożeństwo z modlitwą o powołania do służby Bożej w Kościele;
- w pierwszy piątek o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, cicha adoracja i okazja do spowiedzi. O g. 17.30 pierwszopiatkowe nabożeństwo.
Do chorych udamy się od g. 9.00.
- w pierwszą sobotę, o g. 17.30 nabożeństwo różańcowe, a po Mszy św. o g. 18.00 zmianka tajemnic różańcowych.

4. W następną niedzielę, po Mszach św., jak co roku w drugą niedzielę Adwentu, będą zbierane do puszek ofiary na rzecz pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Bóg zapłać!

5. Na stoliku pod chórem, przy wyjściu z kościoła, stoi choinka ubrana w serca z podanym wiekiem chłopca lub dziewczynki z rodziny o trudnej sytuacji materialnej, dla których możemy przygotować i podarować świąteczną paczkę. W imieniu tych dzieci bardzo prosimy o rozebranie choinki z tych serc, a przygotowane w ten sposób paczki można składać do niedzieli, 15 grudnia. Bóg zapłać!

6. Podajemy plan roznoszenia opłatków w nadchodzącym tygodniu:
- poniedziałek (02.12.2019) – ul. Komunalna od g. 15.00;
- wtorek (03.12.2019) – ul. Piotrkowska od g. 10.00; ul. Pomorska od g. 15.00;
- środa (04.12.2019) – ul. Zwoleńska strona parzysta do numeru 40a
  od g. 10.00;
– ul. Zwoleńska ciąg dalszy numerów parzystych od numeru 42 i strona nieparzysta od g. 15.00;
– ul. Zwoleńska - Osiedle od g. 17.30;
- czwartek (05.12.2019) – ul. Średnia od g. 15.00;
- sobota (07.12.2019) – ul. Długojowska od g. 13.00.
    
Program roznoszenia opłatków znajdziemy również w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

7. Świeca, która tworzy polską wigilię – to hasło tegorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce.
Ponownie mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspieramy programy leczenia, dożywiania i letniego wypoczynku dzieci                i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej CARITAS. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Po wigilii świece możemy zapalić na grobach najbliższych dopełniając w ten sposób znaczenie pustego miejsca przy stole.
Świece w cenie 5 zł mała i 15 zł duża można nabyć przed kościołem bądź w kancelarii parafialnej. Zapraszamy!

8. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 100 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

9. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.
- początek adwentowego cyklu, zatytułowanego „Pan jest blisko”. Pierwszym przewodnikiem w tych duchowych przygotowaniach na przyjęcie Jezusa w narodzonym w Betlejem Dzieciątku będzie prorok Izajasz;
- a także artykuł pt. „Edukacja do miłości” – rzecz o tym, iż zarzut, że Kościół katolicki sprzeciwia się edukacji seksualnej, jest nieprawdziwy;
- oraz świadectwo Polaków modlących się przy grobie ks. Dolindo Ruotolo.

Natomiast w nowym numerze miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka m. in.:
- prof. Henryk Kocój w artykule pt. „Mocarstwa europejskie wobec Powstania Listopadowego”
- oraz artykuł Czesława Ryszki pt. „Bóg przez Maryję tylekroć zawstydzał nieprzyjaciół naszych”.

Są też do nabycia kalendarze na 2020 r. ze świętymi pełniącymi dzieła miłosierdzia w cenie 6 zł/egz.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg