II Niedziela Adwentu1. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, podobnie jak w całej Polsce, tak i w naszej parafii po Mszach św., są zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Bóg zapłać za ten dar!

2. W następną sobotę, 14 grudnia, Mszą św. o g. 18.00 rozpoczniemy nasze parafialne adwentowe rekolekcje, które poprowadzi Ks. dr Michał Krawczyk, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.
W kolejne dni rekolekcji, czyli:
- w niedzielę (15.12) – o g. 8.00, 10.00 i 17.00 Msza św. z nauką ogólną i o g. 11.30 Msza św. z nauką dla dzieci;
- w poniedziałek (16.12) – o g. 7.30 Msza św. z nauką ogólną i o g. 18.00 Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji.
Adwentowa spowiedź rekolekcyjna – w poniedziałek (16.12)   od g. 8.00 do g. 10.00 i po południu od g. 16.00 do g. 18.00.
W naszych modlitwach prośmy Boga o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Księdza Rekolekcjonisty i dla nas, aby te rekolekcje przyniosły błogosławione owoce.

3. Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w które możemy się włączyć nabywając przed kościołem bądź w zakrystii wigilijne świece w cenie: 5 zł – świeca mała i 15 zł – duża.

4. Bardzo prosimy o rozebranie choinki z serc (kilka serc jeszcze zostało) z informacjami o dzieciach z rodzin o trudnej sytuacji materialnej. Przygotowane świąteczne paczki prosimy składać do niedzieli, 15 grudnia. W imieniu tych dzieci, które te paczki otrzymają już teraz składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. będzie możliwość nabycia albumu pt. „Kościoły Radomia” prezentującego wszystkie radomskie świątynie, również nasz kościół parafialny. Zachęcamy do nabycia albumu.

6. Podajemy plan roznoszenia opłatków w nadchodzącym tygodniu:
- poniedziałek (09.12.2019) – ulice: Janowiecka, Okrzei i Metalowa od g. 15.00;
– Blok na ul. Okrzei od g. 17.30;
- wtorek (10.12.2019) – ul. Puławska od g. 15.00;
– Blok na ul. Puławskiej od g. 17.30.

Już teraz w imieniu naszych Sióstr Urszulanek bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie i spotkania w czasie roznoszenia opłatków oraz za ofiary złożone na utrzymanie domu parafialnego przy ul. Długojowskiej, gdzie Siostry mieszkają. Bóg zapłać!
Gdyby ktoś chciał jeszcze taki opłatek nabyć, to jest taka możliwość – Siostry zapraszają po opłatek codziennie po Mszy św. do zakrystii.

7. Bardzo dziękujemy za trzy ofiary po 100 zł, jakie w minionym tygodniu zostały złożone na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

8. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.
- drugi odcinek adwentowego cyklu, w którym Gość zaprasza nas do duchowej wędrówki do Betlejem pod przewodnictwem adwentowego proroka św. Jana Chrzciciela;
- a także historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto;
- oraz historia złota wywiezionego z Polski w pierwszych dniach września 1939 r.

Jest też do nabycia nowy numer czasopisma Miłujcie się!, a w nim m. in.:
- o najsłynniejszym ateiście, który uwierzył w Boga.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg