Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 09.06.2019

 

1. ZAPROSZENIEDrodzy Bracia i Siostry!1) Przed nami ważne wydarzenie. W dniach 14-16 czerwca będziemy przeżywać w Radomiu na terenie Muzeum Wsi Radomskiej, Diecezjalne Dni Młodych. Dzisiejsza niedziela to ostatni dzień zapisów. Serdecznie zapraszam tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się, aby wspólnie świętować młodość w duchu wiary. 2) Na zakończenie Dni Młodych w niedzielę 16 czerwca, o g. 12.30, na terenie Muzeum, rozpocznie się Festyn Rodzinny. Zapraszamy całe rodziny, aby w ten sposób świętować Dzień Pański. O g.14.00 celebrowana będzie Msza Święta, której będzie przewodniczył Ks. Bp Piotr Turzyński. Nasze świętowanie zakończymy koncertem zespołu Arka Noego. Serdecznie zapraszam Biskup Henryk Tomasik


2. Jutro, drugi dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o g. 8.00 i 18.00.

3. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Już dzisiaj podajemy trasę procesji: z kościoła             ul. Pomorską do Janowieckiej, z Janowieckiej do Puławskiej, Puławską do Komunalnej, Komunalną do Pomorskiej, Pomorską         i Szczecińską do kościoła.I ołtarz – na ul. Janowieckiej, na wprost posesji nr 18 (o przygotowanie ołtarza prosimy mieszkańców ul. Janowieckiej);II ołtarz – przy skrzyżowaniu ul. Szczecińskiej i Puławskiej,                  (o przygotowanie ołtarza prosimy Krąg Biblijny);III ołtarz – na ul. Pomorskiej, przy posesji nr 30 (o przygotowanie ołtarza prosimy KŻR – Rodzinę Różańcową);IV ołtarz – przy kościele (o przygotowanie ołtarza prosimy młodzież  z grup apostolskich parafii).

4. Bardzo dziękujemy za dwie ofiary w łącznej wysokości         200 zł, jakie w minionym tygodniu zostały złożone na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

5. Z prasy Gość Niedzielny wraz z płytą CD zawierającą przemówienia papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski; zadziwiające, jak bardzo aktualne są dziś papieskie słowa sprzed 40 lat.   Jest też do nabycia Miłujcie się!

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg