XXVII Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach; o g. 16.30 – nabożeństwo różańcowe. Natomiast po Mszy św. o g. 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami i kandydatami do bierzmowania.

2. W czwartek, 7 października, dzień wspomnienia NMP Różańcowej, i jak co roku w tym dniu po Mszy św. o g. 18.00 odbędzie się procesja różańcowa ulicami naszego osiedla: Szczecińską – Pomorską – Janowiecką – Puławską – Komunalną – Pomorską i Szczecińską do kościoła. Różaniec poniosą kolejno: (a) dzieci klas III, (b) rodzice dzieci klas III, (c) kandydaci do bierzmowania, (d) Bractwo Szkaplerzne, (e) Koła Żywego Różańca do kościoła.

3. Następna niedziela, 10 października, to kolejny, XXI Dzień Papieski, który obchodzony będzie pod hasłem Nie lękajcie się!. Jest to dzień naszej modlitwy i wdzięczności Bogu za dar papieża Polaka połączony ze zbiórką ofiar do puszek po Mszy św. na fundusz stypendialny dla utalentowanej a ubogiej młodzieży. W tym też dniu, po Mszy św. o g. 17.00 zapraszamy na program poświęcony św. Janowi Pawłowi II połączony z modlitwą różańcową. Dlatego w następną niedzielę nie będzie różańca przed Msza św. o g. 16.30.

4. Przypominamy, że przyjmujemy już intencje mszalne na 2022 rok, a od dzisiaj także wypominki za naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem znajdziemy kartki, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.

5. Bardzo dziękujemy za dwie ofiary po 100 zł, jakie w minionym tygodniu zostały złożone na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

6. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- tekst prostujący nieprawdziwe informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego – Eugeniuszu Kazimirowskim;
- a także artykuł o prawdziwym podłożu sporu wokół kopalni Turów;
- oraz niezwykłe świadectwa autorów Gościa na temat modlitwy różańcowej.

Możemy też nabyć kalendarz Diecezji Radomskiej na 2022 rok w cenie 10 zł/egz. Tematem kalendarza są słowa antyfony: „Pod Twoją obronę”. Obok wizerunków Maryi, znajdziemy modlitwy, akty zawierzenia i oddania. Dochód ze sprzedaży kalendarza przeznaczony jest na pomoc stypendialną Funduszu im. Bp. Jana Chrapka dla niepełnosprawnych młodych ludzi.

Czasopisma i kalendarze są wyłożone do nabycia na stoliku pod chórem. Zapraszamy!

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Łucjan Garczewski z ul. Lotniczej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg