II Niedziela Zwykła

 

1. W najbliższy wtorek, 19 stycznia, będziemy przeżywali w naszej diecezji dzień imienin biskupa seniora Henryka Tomasika. Podczas Mszy Świętej w radomskiej katedrze będziemy polecali Bogu Czcigodnego Solenizanta i dziękowali za jego posługę pasterską w diecezji radomskiej. Biorąc pod uwagę warunki epidemiologiczne, tylko niewielka liczba osób może uczestniczyć w uroczystościach katedralnych, dlatego proszą, aby tego dnia w naszych parafiach biskup Henryk był polecany Bogu w modlitwach. (+ Marek Solarczyk - Biskup Radomski)

2. Niedziela 24 stycznia br. będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”, którą 29 grudnia 2020 nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Z tej racji, w następną niedzielę, po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych mieszkańców Chorwacji.(+ Marek Solarczyk - Biskup Radomski)

3. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- o etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi;
- o tym, jak odnaleźć szczęście w prostocie;
- oraz o tym, jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Andrzej Jagielski z ul. Długojowskiej, śp. Walenty Hernik z ul. Lotniczej oraz śp. Bogumiła Jaskólska z ul. Kochanowskiego, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o g. 10.30. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg