VI Niedziela Zwykła

 

1. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły.
Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o g. 8.00, 10.00 i 18.00.

2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważali mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o g. 17.15.
W każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 16.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św. już bez kazania.

3. W czwartek, 18 lutego, o g. 16.30 odbędzie się w kościele spotkanie dla dzieci klas III, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.

4. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 100 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona w kancelarii parafialnej na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

5. Podajemy ogłoszenie z prośbą o 1% podatku dla Świetlicy Caritas:
Jak co roku Caritas Diecezji Radomskiej w ramach prowadzonej akcji 1% umożliwia zbiórkę środków na dofinansowanie działalności Świetlicy Socjoterapeutycznej w Radomiu przy ul. Kościelnej 3, z której pomocy w minionym roku skorzystało 74 dzieci.
Dziękując za dotychczasowe wsparcie i zaufanie, zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% na ten cel. W zeznaniach podatkowych PIT należy oprócz numeru KRS 0000222733 wpisać – cel szczegółowy 1% „Świetlica” (wszystkie te szczegółowe informacje znajdziemy na ulotkach, które są wyłożone na stoliku pod chórem i będą rozdawane po Mszy św. przed kościołem).
W 2020 roku zebraliśmy w ten sposób 6074,33 zł. Wszystkie środki z 1% wykorzystane zostały na dofinansowanie wypoczynku dla dzieci podczas wakacji. W tym roku również zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie nas poprzez przekazanie 1% na rzecz dzieci z naszej placówki. Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy zechcą dołączyć do grona naszych dobroczyńców. Bóg zapłać! s. Małgorzata Binkowska - Kierownik Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Radomskiej

6. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- o tym, jak dobrze zacząć Wielki Post?;
- o najpiękniejszej historii miłości na walentynki;
- oraz o niezwykłym miejscu, w którym nawraca się francuska młodzież, czyli o grocie św. Marii Magdaleny w Prowansji.

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg