I Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Dzisiaj – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu poprzez różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto te duchowe ćwiczenia podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty.
Pomocą we właściwym przeżywaniu tego czasu są również nabożeństwa pasyjne:
- w piątki, Droga Krzyżowa o g. 17.15;
- w niedziele, o g. 16.30 Gorzkie Żale.
Do udziału w tych nabożeństwach wszystkich serdecznie zapraszamy!

2. W niedzielę za tydzień, drugą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą Ad Gentes będącą, jak co roku, dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, po Mszach św. będziemy mogli złożyć do puszek jałmużnę wielkopostną na rzecz misji – Dzieła Pomocy Ad Gentes. Bóg zapłać!

3. Bardzo dziękujemy za trzy ofiary w łącznej wysokości 500 zł, jakie w ostatnim czasie, jeszcze w styczniu i lutym wpłynęły na parafialne konto. Dziękujemy także za wszystkie ofiary kolędowe z przestrzeni ostatniego miesiąca zarówno te złożone na tacę bądź w kancelarii parafialnej, jak i te dokonane przelewem na parafialne konto. Bóg zapłać!

4. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- początek rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał rany”. W tym roku gościowym „rekolekcjonistą” jest doskonale znany oazowiczom ksiądz Franciszek Blachnicki. Zachęcamy do przeżycia Wielkiego Postu z Gościem – w następnych numerach kolejne nauki rekolekcyjne;
- a także o tym, jak zrobić rachunek sumienia;
- oraz rozmowa z pallotynem ks. Krzysztofem Kralką o tym, czy chrześcijanie skończą w rezerwacie.

Natomiast w najnowszym Małym Gościu Niedzielnym m. in.:
- lekarstwo w szufladzie nikomu nie pomoże, czyli rozmowy o spowiedzi na początek Wielkiego Postu;
- zanim wstąpiła do zakonu, pracowała jako pomoc domowa i opiekunka dzieci, czyli o mało znanym elemencie biografii św. Faustyny Kowalskiej;
- i o najgłębszym basenie świata, który znajduje się w Polsce i jest świetnym miejscem do nauki nurkowania.

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg