II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana też Świętem Trzech Króli. W tym dniu modlimy się w intencji misji, a ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby misji. Na każdej Mszy św. – poświęcenie kredy i kadzidła. Msze św. wg porządku niedzielnego.
Msza św. w tym dniu obowiązuje nas tak jak w niedzielę.

3. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca.
- w pierwszy piątek, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, a o 17.30 nabożeństwo pierwszopiątkowe;
4. W sobotę o g. 17.30 nabożeństwo różańcowe a po Mszy św. o g. 18.00 zmianka tajemnic różańcowych.
5. W następną niedzielę Chrztu Pańskiego, na Mszy św. o g. 11.30 dzieci klas III przygotowujące się do uroczystości I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Po Mszy św. – krótkie spotkanie z dziećmi i z rodzicami.

6. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 2000 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!
7. Podajemy porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:

- poniedziałek (03.01) – ul. Okrzei od g. 9.00 od nr. początkowych jeden ksiądz i od nr. końcowych drugi ksiądz i ul. Metalowa.
Blok przy ul. Okrzei od g.15.30 dwóch księży.

- wtorek (04.01) – ul. Kochanowskiego (strona nieparzysta) od g. 9.00 od nr. początkowych jeden ksiądz i od nr. końcowych drugi ksiądz.

- środa (05.01) – ul. Kochanowskiego (strona parzysta) od g. 9.00 od nr. początkowych jeden ksiądz i od nr. końcowych drugi ksiądz.

- piątek(07.01) – ul. Długojowska (strona nieparzysta) od g. 9.00 od nr. początkowych jeden ksiądz i od nr. końcowych drugi ksiądz.

- sobota (08.01) – ul. Długojowska (strona parzysta) od g. 9.00 od nr. początkowych jeden ksiądz i od nr. końcowych drugi ksiądz.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Agnieszka Wójcik z ul. Zwoleńskiej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek, o g. 11.30. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg