XVIII Niedziela Zwykła

 

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w pierwszy czwartek, o g. 17.30 nabożeństwo z modlitwą o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego w Kościele;
- w pierwszy piątek, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do g. 18.00. O g. 17.30 pierwszopiątkowe nabożeństwo. Do chorych udamy się od g. 9.00.
- pierwsza sobota to zarazem święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu o g. 8.00 i 18.00. O g. 17.30 pierwszosobotnie nabożeństwo i zmianka tajemnic po Mszy św. o g. 18.00.

2. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

3. Od maja przez czerwiec i lipiec przy budynku kościoła i plebanii były prowadzone prace remontowo-konserwatorskie, które obejmowały m. in. wymianę części rynien i malowanie pozostałych, malowanie parapetów i okien, czyszczenie i izolacja elementów dachu oraz naprawę elementów murku ogrodzenia placu kościelnego. Koszt tych prac to 28 tys. zł.
Przy tej okazji bardzo dziękujemy za wszystkie składane na tacę, w kancelarii parafialnej czy też wpłacane na parafialne konto ofiary zawsze przeznaczona na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiarę w wysokości 100 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona w kancelarii parafialnej. Bóg zapłać!

4. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- w wakacyjnym cyklu „Smaczna Polska” Gość zaprasza do Wielkopolski;
- a także o tym, jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji i zachowań;
- oraz o istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Halina Kupidura z ul. Lotniczej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek, o g. 10.00. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg