Uroczystość Najświętszej Trójcy1. W środę, 19 czerwca, zakończenie roku szkolnego. Dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, dyrekcję naszej szkoły zapraszamy na Mszę św. o g. 8.00, aby wspólnie podziękować Panu Bogu za cały rok nauki i pracy. Zakończmy ten rok szkolny w łączności z Bogiem. Dlatego dzień wcześniej, we wtorek, okazja do spowiedzi dzieci i młodzieży w godzinach od 17.00 do 18.00.

2. Przed nami wakacje. W tę ostatnią niedzielę roku szkolnego, na ten wakacyjny czas wszystkim życzymy miłego i owocnego odpoczynku, szczęśliwych wyjazdów i powrotów. Jednocześnie pamiętajmy w tym czasie zarówno o Mszy św. niedzielnej, jak i o codziennej modlitwie. Dbajmy o to, aby ten wakacyjny czas był czasem przeżytym z Bogiem, czasem świadectwa chrześcijańskiego życia.

3. W czwartek, 20 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Trasa procesji Bożego Ciała: z kościoła ul. Pomorską do Janowieckiej, z Janowieckiej do Puławskiej, Puławską do Komunalnej, Komunalną do Pomorskiej, Pomorską i Szczecińską do kościoła.
I ołtarz – na ul. Janowieckiej, na wprost posesji nr 18 (o przygotowanie ołtarza prosimy mieszkańców ul. Janowieckiej);
II ołtarz – przy skrzyżowaniu ul. Szczecińskiej i Puławskiej (o przygotowanie ołtarza prosimy Krąg Biblijny);
III ołtarz – na ul. Pomorskiej, przy posesji nr 30 ( o przygotowanie ołtarza prosimy KŻR – Rodzinę Różańcową);
IV ołtarz – przy kościele (o przygotowanie ołtarza prosimy młodzież  z grup apostolskich parafii).
Msze św. w Boże Ciało o g. 8.00, 10.00 i po tej Mszy św. procesja i bezpośrednio po procesji, ok. g. 12.00 Msza św. bez kazania. Po południu – Msza św. o g. 17.00, a pół godziny wcześniej, czyli o g. 16.30 – nabożeństwo czerwcowe.


Udział w procesji Bożego Ciała to nasze wyznanie wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Razem z Jezusem wychodzimy na ulice naszego osiedla, aby Go uwielbić i powierzyć Mu nasze domy, rodziny, problemy i radości, troski i nadzieje.
Pamiętajmy też, że sam udział w procesji Bożego Ciała nie zwalnia nas z obowiązku udziału we Mszy św. w tym dniu. Bardzo prosimy o przygotowanie chorągwi, feretronów i ustawienie w czasie komunii procesyjnego orszaku. Prosimy mężczyzn do chorągwi, baldachimu oraz dziewczynki do sypania kwiatków; dziewczynki na próbę sypania kwiatków zapraszamy we wtorek i w środę, na g. 18.30.
Prosimy też bardzo o pomoc w zgromadzeniu zapasów kwiatków do sypania w procesji; kto może, ile może – niech dostarczy te kwiatki do zakrystii przed uroczystością.

4. Przez całą oktawę Bożego Ciała – bezpośrednio po nabożeństwie o g. 17.30, a w niedzielę o 16.30 – będzie procesja eucharystyczna po placu przykościelnym.

5. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- o tym, jaką wartość ma modlitwa tradycyjnymi formułami;
- o ciemnej stronie internetu – artykuł, który koniecznie powinni przeczytać rodzice i dziadkowie;
- oraz odpowiedź na pytanie czy można być w Kościele, nie ufając mu?
    Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny, numer wakacyjny, w którym m. in.:
- silikonowa opaska na rękę;
- a także zwyciężczyni „Bitwy na głosy”, Anna Adamczewska przyznaje, że nie wolno rezygnować z marzeń;
- oraz dla leniwych, średnio zaawansowanych i dla zaawansowanych, czyli nasze polskie Tatry na wycieczkę dla każdego.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Robert Radziwon z ul. Lotniczej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg