XXI Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek, 26 sierpnia, Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu o g. 8.00 i 18.00. Na Mszach św. odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

2. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą  o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

3. Przyjmujemy już intencje mszalne na 2020 rok.

4. W minionym tygodniu zostały złożone dwie ofiary po 100 zł, a na konto parafialne, jeszcze w lipcu, wpłynęła ofiara w wysokości 300 zł. Za wszystkie te ofiary na potrzeby parafii składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

5. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- w kolejnym odcinku wakacyjnego cyklu „Cuda za miedzą” Gość zaprasza do sanktuarium maryjnego w Kevelaer, gdzie modli się najwięcej Niemców;
- a także o łaskach wymodlonych przed jasnogórską ikoną;
- oraz o naciskach prawodawców na sumienia kapłanów i uderzeniu  w istotę sakramentu spowiedzi.

Jest też do nabycia wydany przez Gościa Niedzielnego kalendarz ścienny na 2020 rok zatytułowany „Rok świętego Jana Pawła II” będący, jak wiemy, rokiem 100. rocznicy urodzin Papieża; cena kalendarza to 10 zł/egz.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Barbara Maciąg z ul. Puławskiej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

• dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg