III Niedziela Adwentu

 

1. W naszej parafii przeżywamy adwentowe rekolekcje, które prowadzi Ks. Sławomir Szustak, sędzia Sądu Biskupiego w Radomiu.
Jutro dzień trzeci i ostatni rekolekcji:
- o g. 7.30 Msza św. z nauką ogólną, a od g. 8.00 do g. 10.00 spowiedź;
- i po południu spowiedź od g. 16.00 do 18.00.
O g. 18.00 Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji.

2. Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w które możemy się włączyć nabywając przed kościołem bądź w zakrystii wigilijne świece w cenie: 5 zł – świeca mała i 15 zł – duża.

3. Bardzo dziękujemy za dwie ofiary w łącznej wysokości 300 zł, jakie w minionym tygodniu zostały złożone na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

4. W związku ze zbliżającym się czasem wizyty duszpasterskiej pragniemy poinformować, że w tym roku wyjątkowo, ze względu na stan epidemii nie odwiedzimy Was, Drodzy Parafianie, z tradycyjną kolędą w Waszych domach; nie będzie w tym roku wizyty duszpasterskiej (kolędy) w znanej nam dotychczasowej formie. Chcemy jednak w najbliższym czasie dotrzeć do wszystkich Parafian, do wszystkich rodzin naszej parafii, ze świąteczno-kolędowym listem i świątecznymi życzeniami. Już teraz dziękujemy za życzliwe zrozumienie i przyjęcie tego listu w tej trudnej ogólno parafialnie sytuacji.

5. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.
- trzecia część adwentowego cyklu „Objawiło się życie”;
- a także o tym, czy zakazy i limity wprowadzone we Francji przyczyniły się do odnowy życia religijnego;
- oraz o sekretach autoportretu Matki Bożej z Guadalupe, wobec których nauka jest bezradna.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Alfreda Kapusta-Koryciak z ul. Puławskiej. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg