XXV Niedziela Zwykła

 

1. Uczniów klas VIII, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii prosimy o zgłoszenia u ks. Pawła do niedzieli, 26 września.

2. W tym tygodniu zostaną wykonane prace związane z położeniem mozaiki w prezbiterium za figurą Pana Jezusa. Mozaika ta swoim stylem będzie podobna do tej, którą już mamy nad ołtarzem. Koszt tej operacji to 63,5 tys. zł.

3. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 100 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

4. Przyjmujemy intencje mszalne na 2022 r.

5. W sobotę, 25 września, o g. 11.00, w Katedrze Radomskiej, Ks. Biskup Marek Solarczyk będzie przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za dar beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego.

6. Trwa Rok Rodziny a w parafiach Jerycho Rodzin. Na szczeblu diecezjalnym organizowany jest Tydzień Rodziny (20 – 26 września 2021r.), który zostanie zakończony IX Marszem dla Życia i Rodziny w niedzielę, 26 września. Marsz rozpocznie się Mszą św. o g. 15.00 w kościele św. Jana (Fara) przy ul. Rwańskiej.

7. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- artykuł o aktualnych także dziś objawieniach Matki Bożej w La Salette;
- oraz bardzo mocne świadectwo więzionego wiele lat przez komunistów kard. Van Thuana;
- o także wspomnienie o zmarłym ostatnio aktorze Wiesławie Gołasie.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: śp. Anna Witkowska z ul. Komunalnej, śp. Kazimiera Kosmalska z ul. Kochanowskiego oraz śp. Janina Karolak z ul. Zwoleńskiej. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg