XXXIV Niedziela Zwykła
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

1. Dzisiaj, na Mszy św. o g. 8.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny w naszych rodzinach. Tradycyjnie, jak co roku przyniosą je nam Siostry Urszulanki pracujące w naszej parafii. Nasze domy i serca niech będą otwarte dla Sióstr w duchu chrześcijańskiej miłości i wdzięczności za obecność w naszej parafii wypełnioną modlitwą, pracą, codzienną posługę w kościele. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na utrzymanie domu przy ul. Długojowskiej, w którym Siostry mieszkają. Za wszelką życzliwość i ofiary już teraz w imieniu Sióstr składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!
A oto plan roznoszenia opłatków w nadchodzącym tygodniu:
- poniedziałek (27.11.2023) – ul. Piotrkowska od g. 10.00; - ulice: Lotnicza i Białostocka od g. 15.00;
- wtorek (28.11.2023) – ulice: Janowiecka, Okrzei i Metalowa od g. 15.00 i Blok na Okrzei od g. 17.30 - środa (29.11.2023) – ul. Szczecińska od g. 15.00;
- czwartek (30.11.2023) – ul. Komunalna od g. 15.00;
- piątek (01.12.2023) – ul. Średnia od g. 15.00;
- sobota (02.12.2023) ul. Odrodzenia od g. 13.30.
Program roznoszenia opłatków znajdziemy również w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Opłatki można też nabyć w zakrystii po każdej Mszy św..

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w pierwszy piątek – do chorych udamy się od g. 9.00. O g. 16.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, cicha adoracja i okazja do spowiedzi. O g. 17.30 pierwszopiątkowe nabożeństwo;
- w pierwszą sobotę – o g. 17.30 różańcowe nabożeństwo, a po Mszy św. o g. 18.00 zmianka tajemnic różańcowych.

3. W następną niedzielę, na Mszy św. o g. 11.30 dzieciom klas III przygotowującym się do I Komunii świętej zostaną poświęcone medaliki; po Mszy św. – spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III.


4. Również w następną niedzielę, pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

5. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 100 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

6. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas w Polsce pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię”, od 30. lat służy potrzebującym dzieciom i młodzieży zapewniając im m.in. wypoczynek letni, posiłki, pobyt w placówkach wsparcia dziennego, a także leczenie i rehabilitację.
Na przestrzeni 30. lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to miliony rozprowadzonych świec i kilka pokoleń dzieci, które otrzymały pomoc dzięki otwartości Państwa serc. Nabywając świece mamy okazję włączyć się w pomoc niesioną dzieciom i młodzieży przez radomską CARITS. Niech płonąca świeca na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski. Po Wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole.
Świece w cenie 10 zł mała i 20 zł duża (do wyboru w kształcie kuli, piramidy czy złotego walca) można nabyć przed kościołem bądź w kancelarii parafialnej. Zapraszamy!

7. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- bezpłatny dodatek specjalny w postaci kalendarza ściennego na 2024 rok z wizerunkami apostołów;
- a także o tym, co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny;
- oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia.

8. W minionym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. Stanisławy Zielińskiej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg
https://nrais.dgda.gov.bd/public/jepang/https://learning.modernland.co.id/api/toto/http://himatikauny.org/wp-includes/mahjong-ways-3/https://www.jst.hvu.edu.vn/akun-pro-kamboja/https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/