I Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Dzisiaj – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu poprzez różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto te duchowe ćwiczenia podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty. Pomocą we właściwym przeżywaniu tego czasu są również nabożeństwa pasyjne:
- w piątki, Droga Krzyżowa o g. 17.15;
- w niedziele, o g. 16.30 Gorzkie Żale.
Do udziału w tych nabożeństwach wszystkich serdecznie zapraszamy!

2. W następną niedzielę, drugą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą Ad Gentes będącą, jak co roku, dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, po Mszach św. będziemy mogli złożyć do puszek jałmużnę wielkopostną na rzecz misji – Dzieła Pomocy Ad Gentes. Bóg zapłać!

3. Podajemy ogłoszenie z prośbą o 1,5% podatku dla Świetlicy Caritas:
Jak co roku Caritas Diecezji Radomskiej w ramach prowadzonej akcji 1,5% - „Miłość, która procentuje” umożliwia zbiórkę środków na dofinansowanie działalności świetlicy Akademia Młodych Caritas w Radomiu przy ul. Kościelnej 3, z której pomocy w minionym roku skorzystało 60 dzieci.
Dziękując za dotychczasowe wsparcie i zaufanie, zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% na ten cel. W zeznaniach podatkowych PIT należy oprócz numeru KRS 0000222733 wpisać – cel szczegółowy 1,5% „Świetlica” ( wszystkie te szczegółowe informacje znajdziemy na ulotkach, które są wyłożone na stoliku pod chórem).
W 2023 roku zebraliśmy w ten sposób 4575,32 zł. Wszystkie środki z 1,5% zebrane w minionym roku zostały wykorzystane na dofinansowanie wypoczynku dla dzieci podczas wakacji.
W tym roku również zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie nas poprzez przekazanie 1,5% na rzecz dzieci z naszej placówki. Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy zechcą dołączyć do grona naszych dobroczyńców. Bóg zapłać! s. Lidia Kmieciak Kierownik Świetlicy Akademia Młodych Caritas Diecezji Radomskiej

4. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m.in:
- początek wielkopostnej szkoły modlitwy, w której nauczycielem jest Jezus, a podstawą – przypowieści o modlitwie; w pierwszej odsłonie „Ojcze nasz” i znaczenie wytrwałości w modlitwie. Jest też do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego wraz z dodatkiem „Módl się z Jezusem”.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Alicja Szczepańska z ul. Puławskiej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg
https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/app/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/idn/