XXIII Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

2. Również dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. abpa Stanisława Gądeckiego po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla uchodźców z Afganistanu. Bóg zapłać!

3. W środę, 8 września, Święto Narodzenia NMP, dzień Matki Bożej Siewnej. Msze św. o g. 8.00 i 18.00.

4. Młodzież klas VIII, która chce przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii prosimy o zgłoszenia w kancelarii parafialnej. Zapisy będą trwały do ostatniej niedzieli września (26.09).

5. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, dzieci i młodzież do parafialnej scholi i na spotkania oazowe. Pierwsze po wakacjach wspólne organizacyjne spotkanie scholi i grup oazowych klas od I do VII odbędzie się w sobotę, 11 września, o g. 15.00. Zapraszają Siostra Joanna i Pani Klaudia. Natomiast klasy VIII i starsze na pierwsze spotkanie oazowe zapraszamy w środę, 8 września, po Mszy św. o g. 18.00. Zaprasza Ks. Paweł. Zapraszamy także chłopców młodszych i starszych do służby ministranckiej przy ołtarzu. Szczególne zaproszenie kierujemy do chłopców po I Komunii św.
Zapisy u Ks. Pawła. Wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów na pierwsze po wakacjach spotkanie zapraszamy w czwartek, 9 września, po Mszy św. wieczorowej o g. 18.00.

6. Wszystkich zainteresowanych tajemnicami Pisma Świętego i rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w piątki po Mszy św. wieczorowej; najbliższe spotkanie – w piątek, 10 września, po Mszy św. wieczorowej.

7. Przyjmujemy intencje mszalne na 2022 r.

8. W naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic Sp. z o. o., które wspierają działalność misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata. Elektroodpady w postaci zużytych komputerów, drukarek, telefonów, monitorów, sprzętu RTV i AGD, itp. można składać na placu przed kościołem (na lewo od wejścia na plac kościelny) w poniedziałek, 13 września i we wtorek, 14 września, do g. 12.00.

9. Bardzo dziękujemy za trzy ofiary po 100 zł, jakie w minionym tygodniu zostały złożone na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

10. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- reportaż z Usnarza Górnego leżącego przy granicy Polski i Białorusi, a w nim o tym, jak naprawdę wygląda panująca tam sytuacja;
- polecamy również artykuł o Kongresach Eucharystycznych.

Jest też do nabycia Gość Extra – specjalne 100-stronicowe wydanie w całości poświęcone sługom Bożym: Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej. Gość Extra w cenie 10 zł/egz.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Witold Pałka z ul. Puławskiej oraz śp. Anna Wicik z ul. Kaszubskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek….

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg