Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

1. W środę, 29 maja, przypada parafialna uroczystość odpustowa ku czci naszej patronki św. Urszuli Ledóchowskiej. Msze św. w tym dniu o g. 8.00, 10.00 i 18.00. Głównej Mszy św. o g. 18.00 przewodniczył będzie ks. dr Sławomir Czajka, wykładowca i wychowawca w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Na zakończenie tej Mszy św. zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament, przed którym odmówimy Litanię do św. Urszuli i wyruszymy z procesją eucharystyczną po placu przykościelnym; procesję zakończymy uroczystym śpiewem Te Deum, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i ucałowaniem relikwi św. Urszuli.
Dzień odpustu jest w naszej parafii także dniem adoracji Najświętszego Sakramentu, który zostanie wystawiony po Mszy św. o g. 8.00. Adoracja do g. 18.00; nie będzie więc w dzień odpustu nabożeństwa majowego. Zapraszamy do obecności i adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. W czwartek, 30 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Trasa procesji Bożego Ciała: z kościoła ulicami Szczecińską do Puławskiej, Puławską do Komunalnej, Komunalną do Odrodzenia, i z Odrodzenia Szczecińską do kościoła.
I ołtarz – przy skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Długojowskiej (o przygotowanie ołtarza prosimy Krąg Biblijny);
II ołtarz – na ulicy Komunalnej przy posesji nr 79 (o przygotowanie ołtarza prosimy mieszkańców ul. Komunalnej);
III ołtarz – przy ulicy Odrodzenia na wysokości posesji nr 61 (o przygotowanie ołtarza prosimy KŻR – Rodzinę Różańcową);
IV ołtarz – przy kościele (o przygotowanie ołtarza prosimy młodzież z grup apostolskich parafii).
Msze św. w Boże Ciało o g. 8.00, 10.00 i po tej Mszy św. procesja i bezpośrednio po procesji Msza św. z g. 11.30 bez kazania. Po południu – Msza św. o g. 17.00, a pół godziny wcześniej, czyli o g. 16.30 – nabożeństwo majowe.

Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w eucharystycznym Chlebie. Ale pamiętajmy też, że sam udział w procesji Bożego Ciała nie zwalnia nas z obowiązku udziału we Mszy św. w tym dniu.
Przed nami dwa bardzo ważne uroczyste dni z procesją eucharystyczną: w odpustową środę po Mszy św. o g. 18.00 po placu przykościelnym i w Boże Ciało po Mszy św. o g. 10.00 ulicami osiedla. Włączmy się czynnie z pomocą zarówno w przygotowanie ołtarzy jak i w przygotowanie obydwu tych procesji. Niech to będzie wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, baldachimu, feretronów i ustawienie w czasie komunii procesyjnego orszaku. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków; na próbę sypania kwiatków zapraszamy dziewczynki we wtorek, na g. 18.45.
Prosimy też o pomoc w zgromadzeniu zapasów kwiatków do sypania w procesji; kto może, ile może – niech dostarczy te kwiatki do zakrystii przed uroczystością.

3. Przez całą oktawę Bożego Ciała – bezpośrednio po nabożeństwie o g. 17.30, a w niedzielę o 16.30 – będzie procesja eucharystyczna na placu przykościelnym.

4. W piątek – ostatni dzień maja i ostatnie majowe nabożeństwo o g. 17.30. Natomiast od soboty, 1 czerwca, rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również o g. 17.30 i w niedziele o g. 16.30.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o g. 18.00 – zmianka tajemnic różańcowych.

6. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach oraz nabożeństwo czerwcowe o g. 16.30 z procesją eucharystyczną.

7. Rodzicom dzieci klas IV, które w naszym kościele przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii św. bardzo dziękujemy za finansowy dar dla parafii w wysokości 1000 zł. Bóg zapłać!
8. Dziś, po Mszach św. dzieci z grup parafialnych prowadzą kiermasz, na którym możemy się zaopatrzyć w limitowaną serię magnesów związanych z naszą parafią, książki religijne, różańce. Dochód z tego kiermaszu zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dzieci. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej inicjatywie i wsparcia naszych najmłodszych parafian. Niech to będzie wyraz naszej wdzięczności za ich zaangażowanie w życie naszej parafialnej wspólnoty.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową w dniach 22-23 czerwca br. do wspaniałych miejsc takich jak Kalisz, Licheń i Toruń. Koszt uczestnictwa wynosi 300 zł od osoby i obejmuje przejazd, nocleg, obiadokolację, śniadanie, ubezpieczenie i zwiedzanie z przewodnikiem. Zapisy wraz z zaliczką w wysokości 100 zł i podaniem numeru PESEL w kancelarii parafialnej do 10 czerwca włącznie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

10. Z prasy Gość Niedzielny, w którym polecamy szczególnie:
- w kontekście dzisiejszej uroczystości odpowiedź na pytanie: skąd wiemy o Bogu Trójjedynym;
- a także ks. Paweł Ptasznik o nieprzemijającej wartości nauczania św. Jana Pawła II;
- oraz ekspert o konsekwencjach paktu migracyjnego.

Jest też do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego wraz z dodatkiem w postaci wyjątkowej dekoracji na Boże Ciało.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Andrzej Siewierski z ul. Komunalnej, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek, o g. 13.00. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg
https://nrais.dgda.gov.bd/public/jepang/https://learning.modernland.co.id/api/toto/http://himatikauny.org/wp-includes/mahjong-ways-3/https://www.jst.hvu.edu.vn/akun-pro-kamboja/https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/