Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach, a o g. 16.30 czerwcowe nabożeństwo.

2. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Trasa procesji Bożego Ciała: z kościoła ulicami Szczecińską i Pomorską do Kochanowskiego, Kochanowskiego do Zwoleńskiej, Zwoleńską do Długojowskiej, Długojowską do Pomorskiej, Pomorską i Szczecińską do kościoła.
I ołtarz – przy skrzyżowaniu ulic Kochanowskiego i Puławskiej (o przygotowanie ołtarza prosimy mieszkańców ul. Kochanowskiego);
II ołtarz – przy skrzyżowaniu ulic Zwoleńskiej i Szczecińskiej (o przygotowanie ołtarza prosimy KŻR – Rodzinę Różańcową);
III ołtarz – przy skrzyżowaniu ulic Długojoskiej i Puławskiej (o przygotowanie ołtarza prosimy Krąg Biblijny);
IV ołtarz – przy kościele (o przygotowanie ołtarza prosimy młodzież z grup apostolskich parafii).
Msze św. w Boże Ciało o g. 8.00, 10.00 i po tej Mszy św. procesja i bezpośrednio po procesji Msza św. z g. 11.30 bez kazania. Po południu – Msza św. o g. 17.00, a pół godziny wcześniej, czyli o g. 16.30 – nabożeństwo czerwcowe.
Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w eucharystycznym Chlebie. Ale pamiętajmy też, że sam udział w procesji Bożego Ciała nie zwalnia nas z obowiązku udziału we Mszy św. w tym dniu.
Włączmy się czynnie z pomocą zarówno w przygotowanie ołtarzy jak i w przygotowanie procesji. Niech to będzie wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, baldachimu, feretronów i ustawienie w czasie komunii procesyjnego orszaku. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków; na próbę sypania kwiatków zapraszamy dziewczynki w środę, na g. 18.30.
Prosimy też o pomoc w zgromadzeniu zapasów kwiatków do sypania w procesji; kto może, ile może – niech dostarczy te kwiatki do zakrystii przed uroczystością.

3. Przez całą oktawę Bożego Ciała – bezpośrednio po nabożeństwie o g. 17.30, a w niedzielę o 16.30 – będzie procesja eucharystyczna na placu przykościelnym.

4. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 200 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

5. Z prasy Gość Niedzielny, w którym polecamy szczególnie:
- rozmowa z abp. Georgiem Gansweinem, osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI;
- oraz artykuł opisujący stan wiedzy historycznej Polaków i wskazujący na wynikające z tego konsekwencje.
Natomiast w radomskiej części Gościa znajdziemy sylwetki nowo wyświęconych kapłanów naszej radomskiej diecezji.

Jest też do nabycia nowy numer miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka, a w nim m.in.:
- o orężu Eucharystii;
- o intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w rodzinach;
- o niezłomnym, żarliwie wierzącym w Boga rotmistrzu Witoldzie Pileckim w 75. rocznicę egzekucji;
- oraz o nielegalnych piosenkach PRL-u.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Grażyna Warchoł z ul. Długojowskiej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg
https://nrais.dgda.gov.bd/public/jepang/https://learning.modernland.co.id/api/toto/http://himatikauny.org/wp-includes/mahjong-ways-3/https://www.jst.hvu.edu.vn/akun-pro-kamboja/https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/