IV Niedziela Adwentu

 

1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczorowej. Ostatnie w tym roku Roraty odprawione będą o g. 7.30.

2. W uroczystość Bożego Narodzenia, o północy Pasterka i Msze św. w ciągu dnia w porządku niedzielnym, czyli o g. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00. W drugi dzień świąt taca przeznaczona będzie na potrzeby KUL-u.

3. Gdyby ktoś chciał jeszcze skorzystać z przedświątecznej spowiedzi, będzie ku temu okazja w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek na Mszy św. o g. 18.00.

4. Są jeszcze do nabycia przed kościołem bądź w kancelarii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 10 zł – świeca mała.

5. W ostatnim czasie, jeszcze w listopadzie i grudniu, na parafialne konto wpłynęły cztery ofiary w łącznej wysokości 600 zł, natomiast w minionym tygodniu w kancelarii parafialnej zostały złożone dwie ofiary po 100 zł. Za te dary na potrzeby parafii składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

6. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- modlitwa przed wieczerzą wigilijną;
- a także płyta z kolędami w zachwycającym wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii, którą siostry nagrały specjalnie dla czytelników Gościa.
Natomiast w nowym Małym Gościu Niedzielnym m. in.:
- kolędy w wykonaniu Arki Noego w zupełnie nowych aranżacjach.

Są też do nabycia:
a) nowy numer miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka, w którym m. in.:
- o rzymskim Betlejem i jego przesłaniu;
- o wigilii jako najbardziej rodzinnym dniu w roku;
- oraz o słynnych Polakach pielgrzymujących do Betlejem i Jerozolimy;

b) i nowy numer czasopisma Miłujcie się!, a w nim m. in. odpowiedź na pytanie jak się spowiadać? Czasopisma znajdziemy wyłożone do nabycia na stoliku pod chórem. Zapraszamy!

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg