VI Niedziela Zwykła

 

1. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty i ważny czas Wielkiego postu. Msze św. tego dnia z posypaniem głów popiołem na znak naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia o g. 8.00, 10.00 i 18.00.

2. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Ten post obowiązuje wszystkich od 18. do 60. roku życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas wielkiego postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy w nich udziału.

3. W Środę Popielcową w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o solidarność z ofiarami wojny na Ukrainie, po dwóch latach od inwazji rosyjskiej, po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Bóg zapłać!

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważali mękę Pana Jezusa w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o g. 17.15. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 16.30 Gorzkie Żale z wystawionym Najświętszym Sakramentem i kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św. już bez kazania.Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj. stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.
5. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 150 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

6. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- rozmowa o tym, jak dobrze przeżyć rozpoczynający się w tym tygodniu Wielki Post;
- oraz artykuły poruszające temat handlu ludźmi, zawierające wstrząsające świadectwa ofiar tego przestępczego procederu.

Dostępny jest także Gość Extra na Wielki Post, a w nim m.in.:
- krótka historia Wielkiego Postu;
- o sensie wielkopostnych umartwień;
- Katarzyna Emmerich i jej objawienia męki Jezusa;
- pięć rad na Wielki Post – jak przeżyć ten czas, żeby duchowo był owocny;
- pięć modlitw na Wielki Post;
- WIELKA MOC trzech słów: modlitwa, post i jałmużna;
- jak dobrze się wyspowiadać (nie tylko w Wielkim Poście);
- oraz o tym, dlaczego warto zabierać dzieci na Drogę Krzyżową.

Jest też do nabycia nowy numer miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka, w którym możemy przeczytać m.in.:
- o źródłach zdrady polskości i źródłach nadziei;
- o niemieckich zakusach na Polskę;
- o obecnej wizji świata, która prowadzi do socjalizmu, czyli ubóstwa;
- oraz o Romualdzie Traugucie – dyktatorze Powstania Styczniowego.

Możemy również nabyć nowy numer czasopisma Trwajcie w miłości.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg
https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/app/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/idn/