XXII Niedziela Zwykła


1. Od poniedziałku wracamy do Mszy św. porannej o g. 7.30.

2. We wtorek, pierwszy dzień nowego roku szklonego. Dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na Mszę św. o g. 8.00. Natomiast w poniedziałek od g. 17.00 do g. 18.00 spowiedź dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny.

3. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem Bogiem.
Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w pierwszy czwartek o g. 17.30 nabożeństwo z modlitwą o powołania;
- w pierwszy piątek o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, a o g. 17.30 pierwszopiątkowe nabożeństwo.

Chorych, których odwiedzaliśmy w pierwsze piątki miesiąca czy innych chorych, którzy chcą abyśmy odwiedzili ich ze spowiedzią i Komunią św. w pierwszy piątek czy w jakimkolwiek innym terminie prosimy o zgłoszenia w tej sprawie w kancelarii parafialnej bądź telefonicznie (ks. proboszcz – 48 365 60 53, ks. wikariusz – 48 365 55 77).
- w pierwszą sobotę o g. 17.30 nabożeństwo różańcowe, a po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

5. W pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach

6. W następną niedzielę, 6 września, na Mszy św. o g. 11.30 odbędzie się poświęcenie tornistrów, teczek, plecaków i przyborów szkolnych uczniów klas I. Zapraszamy!

7. Przyjmujemy już intencje mszalne na 2021 r.

8. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- w ostatnim odcinku wakacyjnego cyklu „Nie ma jak u Mamy” Gość zaprasza do sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie;
- w artykule pt. „Pierwsza dama Virtuti Militari” – rzecz o radomiance Teresie Grodzińskiej, bohaterce wojny polsko-bolszewickiej 1920 r.;
- oraz komentarze dziennikarzy Gościa  i Radia eM do wybranych myśli św. Augustyna.

Natomiast w Małym Gościu Niedzielnym m. in.:
- naklejki na zeszyty na nowy rok szkolny;
- a także o tym, jak polskie dzieci mogą wspierać swoich rówieśników z Syrii;
- oraz huczy jak w ulu, czyli o pracowitych pszczołach.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg