XXIV Niedziela Zwykła1. Dzisiaj, po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na Ziemię Świętą (Grób Pański), która została przeniesiona na dzisiejszą niedzielę z Wielkiego Piątku. Bóg zapłać!

2. Młodzież klas VIII, która chce przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii prosimy o zgłoszenia u ks. Pawła do ostatniej niedzieli września (27.09).

3. Zapraszamy na spotkania grup oazowych:
- klasy od I do kl. IV – w soboty, od g. 14.00 do g. 15.30
- oraz od kl. V do VII – w soboty, od g. 15.00 do g. 16.30.
Zaprasza s. Małgorzata.

Natomiast klasy VIII i starsze zapraszamy na spotkania oazowe we wtorki, o g. 19.00.

Zapraszamy także chłopców młodszych i starszych do służby ministranckiej przy ołtarzu.
Chłopców po I Komunii św. i innych kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkania w czwartki, na g. 18.30.
Starszych ministrantów zapraszamy na spotkania w piątki, na g. 18.30.
Zaprasza ks. Paweł.

4. Przyjmujemy intencje mszalne na 2021 r.

5. W naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego w ramach pomocy Kościołowi w Potrzebie. Elektrośmieci w postaci zużytych komputerów, drukarek, telefonów, monitorów, sprzętu RTV i AGD można składać na placu przed kościołem (na lewo od wejścia na plac kościelny) do wtoku, 15 września, do g. 12.00.


6. Jeszcze przez tydzień, do następnej niedzieli włącznie na stoliku pod chórem możemy składać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”, wprowadzenie gwarancji faktycznej ochrony małżeństwa, rodziny i rodzicielstwa poprzez eliminację z przestrzeni publicznej zgromadzeń negujących te podstawowe wartości. Polacy mają prawo korzystać z ulic wolnych od wrogiej ideologii, czuć się bezpiecznie ze swoimi wartościami, chronić swoje dzieci przed nieprzyzwoitym widowiskiem, jakie w kolejnych miastach organizują środowiska LGBT.

7. Diecezjalne Studium Organistowskie w Radomiu, ul. Prusa 6, (tel. 48 365 62 28) przyjmuje kandydatów na kolejny rok nauki 2020/21. Pierwsze spotkanie dla rozpoczynających naukę w poniedziałek, 28 września 2020 r., o g. 9.00.
Ks. Wojciech Szary
Dyrektor D. S. O. w Radomiu

8. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- o tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego;
- o niezwykłych Polkach na krańcach świata;
- oraz o tym, jaki powinien być stosunek katolików do postulatów ruchu LGBT i dlaczego są one sprzeczne z nauczaniem Kościoła.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg