IV Niedziela Adwentu

 

1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczorowej. Ostatnie w tym roku Roraty odprawione będą o g. 7.30.

2. W uroczystość Bożego Narodzenia, o północy Pasterka i Msze św. w ciągu dnia w porządku niedzielnym, czyli o g. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00. W drugi dzień świąt taca przeznaczona będzie na potrzeby KUL-u.

3. Gdyby ktoś chciał jeszcze skorzystać z przedświątecznej spowiedzi, będzie ku temu okazja w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek na Mszy św. o g. 18.00.

4. Są jeszcze do nabycia przed kościołem bądź w kancelarii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 10 zł – świeca mała.

5. W ostatnim czasie, jeszcze w listopadzie i grudniu, na parafialne konto wpłynęły cztery ofiary w łącznej wysokości 600 zł, natomiast w minionym tygodniu w kancelarii parafialnej zostały złożone dwie ofiary po 100 zł. Za te dary na potrzeby parafii składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

6. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- modlitwa przed wieczerzą wigilijną;
- a także płyta z kolędami w zachwycającym wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii, którą siostry nagrały specjalnie dla czytelników Gościa.
Natomiast w nowym Małym Gościu Niedzielnym m. in.:
- kolędy w wykonaniu Arki Noego w zupełnie nowych aranżacjach.

Są też do nabycia:
a) nowy numer miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka, w którym m. in.:
- o rzymskim Betlejem i jego przesłaniu;
- o wigilii jako najbardziej rodzinnym dniu w roku;
- oraz o słynnych Polakach pielgrzymujących do Betlejem i Jerozolimy;

b) i nowy numer czasopisma Miłujcie się!, a w nim m. in. odpowiedź na pytanie jak się spowiadać? Czasopisma znajdziemy wyłożone do nabycia na stoliku pod chórem. Zapraszamy!

Msze Święte

 

Niedziele
8.00, 10.00, 11.30, 17.00


Święta zniesione
8.00, 10.00, 18.00


Dni powszednie
7.30, 18.00

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg