Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki naszej parafii. Główna Msza św. odpustowa o g. 11.30, a po Mszy św. Litania do św. Urszuli Ledóchowskiej, procesja eucharystyczna po placu przykościelnym zakończona uroczystym „Te Deum” i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
Dzień odpustu w naszej parafii to jednocześnie czas adoracji Najświętszego Sakramentu do g. 17.00; o g. 16.30 – nabożeństwo majowe.

2. We wtorek – ostatni dzień maja i ostatnie nabożeństwo majowe o g. 17.30.
Natomiast od środy, 1 czerwca, rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również o g. 17.30, a w niedziele o g. 16.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w pierwszy czwartek modlimy się o liczne i dobre powołania do życia kapłańskiego i zakonnego w Kościele;
- w pierwszy piątek, od g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
Do chorych udamy się od g. 9.00.
- w pierwszą sobotę, po Mszy św. o g. 18.00 zmianka tajemnic różańcowych; zapraszamy ze zmianką po Mszy św. na salkę.

4. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego i cicha adoracja z modlitwa o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach oraz nabożeństwo czerwcowe o g. 16.30.

5. Wspólnota Sychar zaprasza na Rekolekcje dla Mężczyzn, które będą się odbywały od poniedziałku 30 maja do czwartku 2 czerwca w kościele p.w. św. Brata Alberta w Radomiu. Poprowadzi je ks. prof. Marek Dziewiecki. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o g. 18.00 i potrwają do g. 20.00. Rekolekcje mają charakter otwarty.

6. Z prasy Gość Niedzielny, w którym warto przeczytać m. in. o tym, co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg