III Niedziela Wielkanocna

 

1. Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy Tydzień Biblijny. To czas głębszej refleksji nad rolą Pisma Świętego w naszym życiu. Razem z Kręgiem Biblijnym istniejącym w naszej parafii zachęcamy do lektury Ewangelii i rozważania Słowa Bożego. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego dziś po Mszy św. o g. 17.00, a także na nabożeństwo Słowa Bożego, które odbędzie się w środę, 26 kwietnia, o g. 19.00. Niech towarzyszy nam słowo św. Hieronima: Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.

2. 25 kwietnia przypada święto patronalne naszego Biskupa Diecezjalnego – Księdza Bpa Marka Solarczyka. W tym dniu szczególnie chcemy otoczyć naszego Pasterza życzliwą modlitwą, dlatego zapraszam we wtorek, 25 kwietnia, do Katedry radomskiej na g. 18.00 na Mszę św. w intencji Dostojnego Solenizanta. Serdecznie zapraszam Czcigodnych Księży, osoby życia konsekrowanego oraz przedstawicieli wiernych świeckich do wspólnej modlitwy. Bp Piotr Turzyński

3. W sobotę, 29 kwietnia, na Mszy św. o g. 18.00 Ks. Bp Marek Solarczyk udzieli młodzieży klas VIII Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź przed bierzmowaniem w piątek, 28 kwietnia, o g. 19.00.

4. Następna niedziela, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, będąca Światowym Dniem Modlitw o Powołania rozpocznie Tydzień Modlitw o Powołania. Taca z tej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Bóg zapłać!

5. Również w następną niedzielę, 30 kwietnia, gościć będziemy w naszej parafii grupę młodzieży ze Wspólnot Neokatechumenalnych Diecezji Radomskiej pragnącą pielgrzymować na spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Portugalii latem 2023 roku. To pielgrzymowanie przynosi wiele duchowych owoców, służy umocnieniu wiary młodych oraz pomaga w odkrywaniu ich życiowego powołania. Młodzież ta będzie włączać się swoim śpiewem w naszą modlitwę i zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe ich wyjazdu. Będzie można to uczynić po każdej Mszy św. Bóg zapłać!

6. W roku jubileuszu istnienia naszej parafii zapraszamy na autokarową pielgrzymkę na Litwę, która odbędzie się w dniach 24-28 lipca br. W programie zwiedzanie Kowna, Wilna – Ostrej Bramy, bazyliki, klasztoru z kaplicą Jezusa Miłosiernego, wyjazd na Żmudź, a także wiele innych ciekawych miejsc i propozycji. Koszt wyjazdu to 350 zł + 250 euro. Zapisy do 31 maja z zaliczką w wysokości 200 zł. Szczegóły u ks. Pawła. Serdecznie zapraszamy!

7. W ostatnim czasie, jeszcze w marcu i w kwietniu, na parafialne konto wpłynęło pięć ofiar w łącznej wysokości 900 zł. Natomiast w minionym tygodniu w kancelarii parafialnej została złożona ofiara w wysokości 100 zł. Za wszystkie te ofiary, jak i te składane na tacę czy w inny sposób zawsze przeznaczone na potrzeby parafii bardzo dziękujemy. Bóg zapłać!

8. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- polecamy szczególnie tekst przygotowany na Niedzielę Biblijną. Kilka osób, znanych z mediów, dzieli się z nami świadectwem obecności słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w ich życiu.

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg
https://nrais.dgda.gov.bd/public/jepang/https://learning.modernland.co.id/api/toto/http://himatikauny.org/wp-includes/mahjong-ways-3/https://www.jst.hvu.edu.vn/akun-pro-kamboja/https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/